Vă aducem la cunoștință că în perioada 10 martie - 31 mai 2019 în localitate se desfășoară campania de salubrizare cu genericul ,, Îmi pasă de satu meu”. În acest context vă rugăm să vă implicați în următoarele activități:
Vă rugăm să participați la acțiunile de salubrizare a cimitirului pe data 13 aprilie 2019, iar în perioada 15 - 19 aprilie va fi colectat gunoiul de pe strada centrală.
Primăria colectează deșeurile de la cetățeni care au încheiat contract cu APL și depozitarea deșeurilor se permite la gunoiștiile din partea de sus a satului și livada școlii.
SPRE ATENŢIA CETĂŢENILOR SATULUI ZUBREȘTI! Doriţi ca viaţa localităţii să se schimbe?Doriţi să vă exprimaţi opiniile?Vă invităm la data de 12.01.2021, ora 13:00în incinta Sălii de ședințe a Primăriei Zubrești, AUDIEREA PUBLICĂ a proiectului Strategiei de dezvoltare socio-economică a satului Zubre
Se convoacă şedinţa ordinară a consiliului sătesc Zubrești, la data de 29 noiembrie 2018 ora 14:00. Ședința se va desfășura în incinta Primăriei (sala de ședințe). Materialele ședinței pot fi vizualizate aici MATERIALELE ȘEDINȚEI CONSILIULUI LOCAL DIN 29.11.2018